Co negatywnie wpływa na nasienie?Czy mężczyźni zdają sobie sprawę, ile codziennych czynników negatywnie wpływa na nasienie? Raczej nie.  Jak sobie radzić ze spadającą jakością nasienia? Poniżej można zobaczyć, jak w łatwy sposób omijać niesprzyjające środowisko, lub których nałogów należy się pozbyć.

Papierosy
U mężczyzn, którzy ulegają temu nałogowi jakość nasienia może ulec pogorszeniu, poprzez zmniejszenie ich ilości oraz ruchliwości.
Sterydy
większość tego typu środków opiera się na testosteronie. Jeżeli mężczyzna ma prawidłowy poziom tego hormonu to wprowadzenie go do organizmu z zewnątrz spowoduje zablokowanie jego naturalnej produkcji a w konsekwencji niepłodności.

Stres
Pod wpływem stresu może dojść do obniżenia ilości i ruchliwości plemników.

Przegrzewanie jąder
Spowodowane zbyt obcisłą bielizną regularnymi i długimi seansami w saunie, gorącymi kąpielami, podgrzewanymi fotelami samochodowymi, wielogodzinnym siedzącym trybem pracy; zaburza proces powstawania i rozwoju plemników.

Produkty sojowe
Amerykańskie badania mówią o tym, że mężczyźni starający się o potomstwo powinni ograniczenie korzystać z produktów sojowych, takich jak: nasiona, mleko sojowe czy tofu. Mężczyźni deklarujący podczas badania wysokie spożycie produktów sojowych, mieli aż o 40 mln plemników mniej w ejakulacie. Przyczyną tego są związki zawarte 
w soi zwane fitoestrogenami, które w swoim działaniu przypominają ludzkie hormony płciowe i w nadmiarze mogą prowadzić do niepłodności.

Chemia
Na obniżenie jakości nasienia mogą wpływać niektóre związki chemiczne występujące w zanieczyszczonym środowisku, nawozach sztucznych, dodatkach do żywności i środkach czystości.

 

 

 

Źródło:
http://plodnypolak.pl/co-negatywnie-wplywa-na-nasienie/

Aktualności

© Dr Piotr Jakubik 2017